İptal ve İade Şartları
Tüketici Kanununa göre (Sebep göstermeden Cayma Hakkı), almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, tahrip etmeden, tekrar satılabilirlik özelliğini bozmadan ve ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren 10 (on) gün içinde (teslim aldığınız şekli ile) iade edebilirsiniz. Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünlerde, (tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan ürünler, hijyen özelliği bulunan ürünler, özel günlere (*) ait ürünler) cayma hakkı kullanılamaz. Alıcının özel talebi uyarınca üretilen ve/veya özel üretilmiş “TANZİM” ürünlerde cayma hakkını kullanılamaz.
(*) Yılbaşılık ürünler, Sevgililer günü vb. Tüm “Sezon Ürünü” etiketli ürünlerde iade ve değişim uygulanmaz.
Önemli Not: Elde üretilmiş cam ürünlerinde kalınlık farklılıkları ve/veya üflemeden kaynaklı hava kabarcıkları ve bazı ahşap ürünlerde doğal damar, budak, yarık vb. olabilmektedir. Bunlar üretim kaynaklı durumlardır ve hatalı ürün olarak kabul edilmemektedir.
İade ve Kargo masrafı
İade edilen ürün/ürünlerin  kargo bedeli müşteri tarafından karşılanır. Kargo bedelinin alıcı tarafından ödenmemiş olması durumunda, kargo bedeli, iade edilecek ürün/ürünlerin bedelinden düşülerek kalan tutar iade edilecektir. Kargo bedelinin alıcı tarafından ödenmiş olması durumunda ürün/ürünlerin bedeli aynen iade edilir.
Anlaşmalı Kargo dışındaki bir kargo firması ile talep edilen sevkiyatın, teslim alınmaması durumunda, ödeme iadesi, kargo masrafları alışveriş bedelinden düşülerek yapılacaktır.
385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca, bireysel müşterilerimizin, iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz faturanın alt tarafında bulunan iade bölümünün eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.
Şirketlerin, iade işlemlerinde iade faturası kesmesi zorunludur.. Aksi durumda iade edilen ürünlere ilişkin işlem yapılamamaktadır.
Ürünlerinin Cayma hakkı süresi içinde (10 gün) iade edilmesi ve bu işlemin kötü niyetle tekrarlanması:
Kargo ücretinin üye tarafından ödenmesi gereken durumlarda kargoyu teslim almamak ve firmamızı bilerek zarara uğratmak; ürüne kasten zarar vererek iade etmek istemek; Yüksek tutardaki bir kargo ücretini ve ürünü kabul etmek ve sonrasında kargo ücretini ödememek,
Yukarıda bahsedilen işlemler ÜYE için kötü niyet olarak kabul edilecek ve bu ÜYE’ nin üyeliği süreli olarak dondurulacak veya bitirilebilecektir.
İade edilen ürünün bedeli ne zaman geri ödeniyor?
Müşterinin ürün(ler)i iade etmesi veya alışverişinden vazgeçmesi halinde, iade edilen ürün/ürünler iade şartlarına uygunsa, ürünler, firmamıza’ a ulaştığı andan itibaren, ilgili ürüne ait ödeme en geç 10 (On) iş günü içerisinde yapılacaktır. Sadece iade edilen ürünlere ait tutar geri ödenmektedir. Kargo ve (varsa) kapıda ödeme bedeli iade edilememektedir. Ürün bedelinin iadesinde, banka tarafındaki aksaklıklardan dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. İade edilen ürünlere ait (eğer varsa) kazanılan puan/ödül/hediye çeki geri alınacaktır.
Banka kartlarına yapılacak iadelerde, bankaların iade süreci değişiklik gösterebilmektedir.
Kredi kartı iadeleriniz, iadenin yapıldığı gün hesabınızda görüntülenmeyebilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı (+) bakiye olarak yansıtılmaktadır.
Havale/EFT ile ödeme yaptıysanız , İadenizin yapılabilmesi için TR ile başlıyan IBAN numarası, IBAN numarasının yasal sahibinin ismi ve sipariş numarasının balconydesign@hotmail.com adresine
E-posta ile gönderilmesi gerekmektedir. Hatalı bildirimlerden dolayı balconyflowers.com sorumlu tutulamaz.
İade Formu, faturanızın alt kısmında yer almaktadır ve mutlaka imzalanması gerekmektedir. İmzasız iade formları, işleme alınamamaktadır.
İade adresi: Balcony Flower Ebru Yiğit Oba, Çalış sitesi, Eczacılar Cd. D:A Blok, 07460 Alanya/Antalya
Sorularınız için: balconydesign@hotmail.com